Tajný Ježíšek 2023

S adventem a vánoci přichází láska a pohoda a vděčnost za to, co máme, ovšem pro některé ženy to může být extrémně náročný čas. Proto jsme se rozhodly podat pár ženám pomocnou ruku.

Vytipovaly jsme ženy, které známe a které se ocitly v nouzi, a prostřednictvím žen z KRUHU Žena je láska, které je nominovaly, jim před vánoci předáme dárek od "tajného Ježíška". 

 • Štěpánka
  Aktuálně žije v partnerství, které jí již neprospívá, sama ví a cítí, že potřebuje odejít a být sama dokonce chce, jen z finančních důvodu nedokáže toto partnerství opustit. Stará se ještě o svou maminku po operaci mozku, která s nimi žije a mají spolu s mužem 3 letou dceru. Nemá ke komu odejít a je krátce po mateřské, takže nemá peněz nazbyt, tím pádem nemá prostředky na přestěhování (kauci, peníze realitce, nový nábytek apod.) Chtěla bych jí touto nominací vyjádřit podporu, aby věděla, že v tom není sama a dokázala opustit to staré, co jí neslouží. Zaslouží si ten čas pro sebe.
 • Renata
  Stará se o postiženého syna. Denně. Má ještě zdravého syna a manžela, ale veškerý svůj čas věnuje nemocnému Honzovi. S láskou a vším, ale nemyslí na sebe. Dává Honzíkovi maximum. Ale na sebe zapomíná.
 • Barbora
  Dnes je to přesně měsíc, kdy otec nechal exekučně vzít malinkého. Kojené dvoulété batole. Za celý měsíc mu neumožnil se ani jednou podívat domů, vidět babičku, ostatní členy rodiny, zvířátka. Maminku vídal jen pár hodin po ochodních centrech a vůbec jí neviděl už 8 dnů. A to ani v nemoci mu nebyla umožněna mateřská náruč ani jeho oblíbené mléko. Toto je nejhorší měsíc v mém životě. Taková velká bolest, kterou nejde ani slovy popsat. Finanční pomoc jí poskytneme proto, aby měla rovnější podmínky u soudu. Protože vnímám situaci jako velmi nevyváženou a vzhledem k nezájmu tatínka od začátku i velmi nespravedlivou. A pro dítě dosti ublizujici.
 • Pavla
  Už poměrně dlouhou dobu řeší velké finanční potíže. Od té doby, co se s dětmi odstěhovala od manžela, který ji nechal minimum z majetku, který společně budovali. Momentálně má za sebou velmi těžké období, kdy díky bývalému muži absolvovala výslechy na prokuratorskem úřadu, na kriminálce, na OSPODU. Znovu stěhování, změnu práce a změnu školy kluků. Věřím, že se teď blýská na lepší časy, ale každý měsíc řeší, že neví, jak vyjdou, a tím, že už to trvá velmi dlouho a je trvale pod velkým stresem, přála bych si pro ni, aby aspoň chvíli mohli být více v klidu.
 • Vybraly a předaly jsme 60 000 Kč
 • V obálce s penězi jsme předaly dárky a dopis s vyjádřením ženské podpory

A jak probíhalo předání?

(některé ženy chtějí z pochopitelných důvodů zůstat v částečné nebo úplné anonymitě)

Vzkaz od Báry:

Milé ženy,

když mne Darja oslovila, abychom se setkaly, že mi chce něco předat, netušila jsem úplně oč se jedná. O to větší radostí mi bylo setkání s ní a jejím chlapečkem.

To, co mi předala jsem si nechala až na doma. Když jsem to otevřela, nemohla jsem ani uvěřit co vidím. Dojalo mne všechno. Úplně jsem ztratila slova.

Moc ráda bych vám všem tímto poděkovala. Nesmírně a hluboce si vaší podpory a pomoci vážím. Moc to pro mne znamená a pomáhá mi to překonat tohle strašné období.
A upřímně musím říct, že je to velká pomoc. Celá situace mě velmi zasahuje i do práce, kterou nemůžu dělat úplně tak naplno, výdaje jsou velké a moc mi to pomůže…

Ženy, dojalo mne, jak držíte spolu a pomáháte si a bude mi ctí patřit k vám.

Ze srdce bych vám všem chtěla popřát krásný nový rok plný lásky, dobra, míru a sounáležitosti.

Ještě jednou velké díky. Díky za to, že nejste lhostejné a máte srdce na pravém místě.

S láskou,

Barbora

Vzkaz od Renatky:

Moje zlatá Moni,

při čtení vzkazu, který jsi mi předala, jsem měla zvláštní mrazení po těle.. Byla to zvláštní energie, kterou jsem při čtení řádků od někoho ještě nezažila...

Jsem dojatá, vděčná a naplněná tou zvláštní energií z těch řádků .

Nevím, jak to slovy lépe vyjádřit, ono je to takové vnitřní krásno a pohlazení a samozřejmě obrovský vděk .

Děkuji ti za to, že jsi a hlavně, jaká jsi , děkuji ti za vše .

Vzkaz od Štěpánky:

Jsem neskutečně vděčná a dojatá lásky, nikdy vám to nezapomenu, děkuju děkuju děkuju. Miluju vás a moc si vás všech vážím za vaší pomoc a podporu a děkuji za důvěru a souznění Terezce, moc si toho cením, miluju tě , vás všechny.Jsem o krůček blíže k mému snu  S láskou Štěpánka.

Děkujeme všem, kteří jste se zúčastnili a přispěli

Především desítkám anonymních dárkyň z Kruhu Žena je láska! 🙏❤️