Tajný Ježíšek 2021

S adventem a vánoci přichází láska a pohoda a vděčnost za to, co máme, ovšem pro některé ženy to může být extrémně náročný čas. Proto jsme se rozhodly podat pár ženám pomocnou ruku.

Vytipovaly jsme ženy, které známe a které se ocitly v nouzi a prostřednictvím žen z KRUHU Žena je láska, které je nominovaly, jsme jim předaly dárek od "tajného Ježíška". 

  • Vybraly jsme 2 ženy, které se ocitly v nouzi
  • Vybraly jsme téměř 80 000 Kč do Kasičky vděčnosti
  • Každá žena dostala 38 000 Kč v hotovosti
  • V obálce s penězi jsme předaly dárky a dopis s vyjádřením ženské podpory

A jak probíhalo předání?

(některé ženy chtějí z pochopitelných důvodů zůstat v částečné nebo úplné anonymitě)

Přes Kačenku pro Mášu

Přináším report z mého předání Tajného Jezíška.

Celý den jsem byla jako na trní, jak bude Máša reagovat. Úplně me dostalo, že Máša přišla s taškou plnou dárků pro nás všechny. Já jí dala vykládací karty, které u mě okukovala. Když jsem se pak vytasila s tím, že ještě něco pro ní mám, Máša tomu nechtěla věřit. Koukala do dopisu, těžko ho v češtině louskala, tak jsem jí to vysvětlila nakonec sama.

Plakala, já jsem taky plakala a objímaly jsme se. Byl to neuvěřitelný moment silné autentické emoce. Tak, jako jsou samotní lidé - nebyla to jen radost, ale vděk, láska, ale I nejistota, vnitřní konflikt, jestli může přijmout takový dar. Přijímání velkých věcí není snadné, zejména, pokud jsme zvyklé všechno oddřít. Sama Máša říkala, že jí nikdo nikdy jen tak nic nedal, že nemůže si to vzít. A já jí pověděla, že může. Právě proto, že si všechno vydřela. Právě proto, že jí nikdo nic nedal, my dáváme. Protože to nemusí táhnout sama. Protože nemusí být všechno těžké. A protože jednou pomůžeme my jí, jednou ona pomůže někomu dalšímu. Máša řekla, že jí nikdo tak velký dar nikdy nedal a že jsme lidští andělé.

Mluvily jsme o tom, co s penězi bude dělat. Akorát mi totiž říkala, že dcera chce jít nakoupit vánoční dárky. A říkala jsem jí, ať si koupí I něco pro sebe. A Máša mi povídala, že ona nic nepotřebuje. Že koupí jedny nové boty, jednou je má ona a jednou dcera a že se rozdělí a stačí jim to. Možná koupí dáreček dceři, ale peníze si chce schovat, protože šetří, aby mohla podnikat jako - jak říká - kadeřnička. A že by tohle měla tak za půl roku práce a jak moc ji to přiblíží k jejímu snu.

Bylo to nádherné. Jsem moc vděčná, že jsem mohla být svědkem něčeho takového.

Měníme svět. Nejen v našich partnerstvích, ale I touto sesterskou pomocí. Nakonec jsem Máše říkala, že ty peníze jsou symbol. Symbol toho, že není sama. A že je tak hodná, pracovitá a laskavá ke všem lidem a život se s ní nemazal. A zaslouží si taky, aby jednou ona dostala a ona cítila tu lásku a podporu. Děkuju vám za Mášu a děkuju vám I já z celého srdce, že jsem mohla na vlastní oči zažít tu sílu, kterou my společně tvoříme.

Máša vyřizovala obrovská poděkování a nakonec řekla, že bych chtěla natočit pro vás video. 
S vděčným srdcem Kačenka (odesílám a čas ukazuje 16:16 )

A vzkaz od Máši:

Přes Janu pro Lucku

Mam pro vas report z předání Tajného Ježíška:

Nemohla jsem se dočkat až předám Lucce tašku s darečkama a velkou castkou penez.
Kdyz jsem ji nominovala, měla jsem predstavu, že dostane tak tri tisice, jak nominovane lasky minuly rok. Uprimne, suma tricet osm tisic mi vyrazila dech..
A k tomu hromádka dárků od srdce
..
Lucku jsem zavolala na kafe a zacala jsem ji povidat o Tajnem Jezisku..
O tom, jak davame penize do kasicky vdecnosti a pak nominujeme nekoho, kdo je v nouzi.. A ze letos jsem nominovala ja ji a ona mela velke stesti, protoze se vybralo moc penez..

Lucka cetla dopis od Milusky, chvilemi mela slzy v očích a chvilemi husí kůži..

Skoro nabozne se probirala darky a kdyz doslo na penize, tak je prepocitala a vykrikla:
"Tam je 27 tisic!"
Zavrtěla jsem hlavou, prepočitala penize znovu a dala jí je do ruky a jemne ji rekla: "Ne, tricet osm".
A ona se začala třást a rekla: "Já jsem v zivote tolik penez v ruce nedržela."
A pak mi s tresoucim hlasem řekla, ze se zrovna chteli prestehovat do vetsiho najemniho bytu, ale chteli tam kauci 30 tis a na to nemeli..
Porad opakovala, ze nikdy nic nedostala zadarmo a ze to nemuze prijmout..

Vysvetlila jsem ji, ze to tak ma byt.. A ze je to pro ni..

Dlouho jsme si povidaly o Kruhu, o trapeni, ktere mne a vetsinu žen do nej privedlo, o dusevnich pricinach nemoci, o tom jak je žena láska..

A že si do ted myslela, ze zivot je zlý..

Porad opakovala, ze by vas rada potkala..  Bylo to silné.. Velmi..

Domluvily jsme se, že zitra pro vas natočíme vzkaz..
Jeste jednou za vsechno dekuji..  Jana

A vzkaz od Lucky:

Děkujeme všem, kteří se účastnili a přispěli

Především desítkám anonymních dárkyň z Kruhu Žena je láska! 🙏❤️